Regloskopy

Regloskopy (Přístroje na kontrolu seřízení světlometů) mají široký rozsah použití, a jsou vhodné pro menší i velké autoservisy, garáže a opravny. Kontrolu je ovšem možné provádět pouze na ploše s předepsanou rovinností. Zařízení splňují všechny podmínky pro kontrolu a seřizování světlometů všech druhů motorových vozidel. Kontrola je velmi jednoduchá a časově nenáročná.

Přístroje na kontrolu seřízení světlometů

    se vyrábí ve dvou verzích : 

  • MOTEX 7535(stabilní) pro pojezd na kolejničky – schváleno do STK
  • MOTEX 7535(mobilní) – s gumovými kolečky

Přístroje na kontrolu seřízení světlometů s laserovým zaměřováním

    se vyrábí ve dvou verzích : 

  • MOTEX 7600 – (stabilní) pro pojezd na kolejničky – schváleno do STK
  • MOTEX 7601 – (mobilní) s gumovými kolečky

MOTEX 7535 / MOTEX 7600 - verze stabilní

MOTEX 7535 / MOTEX 7600 - verze stabilní

MOTEX 7535  / MOTEX 7601 - Přístroj na kontrolu seřízení světlometů - verze mobilní

MOTEX 7535 / MOTEX 7601 - verze mobilní

MOTEX 7535

Regloskop MOTEX 7535 je zařízení určené pro kontrolu a seřizování světlometů všech motorových vozidel. Nahrazuje svým provedením předcházející typ MOTEX 7525 – oproti tomuto typu má zavedenu přímou projekci odečítání rozhraní světlo – tma u tlumených světel a přechází od skokového nastavování matnice k nastavování plynulému po cm v požadovaném rozsahu. Tím došlo ke zpřesnění nastavování předepsaného sklonu tlumeného svazku v cm × 10 m-1 podle údaje výrobce zkoušeného motorového vozidla. Svým konstrukčním provedením MOTEX 7535 zaručuje stabilitu nastavených hodnot jak v podélném, tak i v příčném směru a současně je výškově snadno ovladatelný.

MOTEX 7600

Regloskop MOTEX 7600 je zařízení určené pro kontrolu a seřizování světlometů všech motorových vozidel. Navazuje na předcházející typ MOTEX 7535 a rozšiřuje okruh použití i pro světlomety, jejichž výrobci požadují navzájem přesné ustavení optických os regloskopu a světlometu. Pro splnění tohoto požadavku je v tubusu regloskopu zabudován laserový modul, kterým je možné v případě potřeby vyslat laserový paprsek na vyznačené místo na světlometu. Tím, že laserový paprsek prochází optickou osou regloskopu a vyznačené místo na světlometu rovněž ukazuje optický střed světlometu, se optické osy obou zařízení nastaví do jedné přímky. Konstrukční provedení zaručuje při použití regloskopu MOTEX 7600 stabilitu nastavených hodnot v podélném i příčném směru a velmi snadnou ovladatelnost.

Technická data :

Celková hmotnost

37 kg

Rozchod vodících kolejniček

655 mm

Rozsah výškového přestavení tubusu

265 až 1265 mm

Rozsah stupnice měřených sklonů

-20 až +60 cm × 10 m-1

Požadovaná rovina podlahy pracoviště

± 1 mm × 1 m-1

Rozměry :

délka × šířka × výška

660 × 820 × 1950 mm

Přesnost měření :

sklon světla

± 1 cm × 10 m-1

 

stranové posunutí světla

± 5 cm × 10 m-1

 

chyba natočení rozhraní

+ 1,5° a – 0,5°

Laserový modulpouze MOTEX 7600

vlnová délka

650 nm

 

výkon

5 mW

 

průměr svazku záření

3 mm

 

třída bezpečnosti

třída 2

Nabízená zařízení mají široký rozsah použití, neboť jsou vhodná pro menší i velké autoservisy, hromadné garáže a opravny. Kontrolu je ovšem možné provádět pouze na ploše s předepsanou rovinností. Zařízení splňují všechny podmínky pro kontrolu a seřizování světlometů všech druhů motorových vozidel. Kontrola je velmi jednoduchá a časově nenáročná. Nově je pojezd těchto regloskopů osazen kolečky s valivými ložisky (původně kluzné provedení) pro dlouhou životnost pojezdu. Oba dva typy regloskopů jsou schváleny pro provádění technických prohlídek ve stanicích technické kontroly na území České republiky.


Provádíme opravy všech typů regloskopů MOTEX (i starší).
Vydáváme rovněž atesty na všechny typy (atest platí 1rok) a doporučujeme jej v tomto intervalu obnovovat.